Den 13, čtvrtek

Časně nad ránem byly probuzeny 4 nejstarší oddíly na noční hru. Připravovali jsme bojovku, ale bohužel se nám kolem tábora toulal divoký pašík, tudíž jsme zvolili bezpečnější variantu a to svíčkový fotbal. Match* trval asi 30 minut a kolem půl třetí jsme se všichni vrátili zpět do peřin.

Dnešní den se nesl ve znamení úklidu tábora, balení se, focení se a vyhodnocení celotáborovky.

Výsledky celotáborové hry:
  1. Šmoulíci (modrá), 49 bodů
  2. Sunrisemeni (žlutá), 45 bodů
  3. Wingsmani (zelená), 41 bodů
  4. Agenti v rudém (červená), 33 bodů
  5. ? (oranžová), 30 bodů
  6. Povidlová liga (fialová), 28 bodů

Večer jsme se rozloučili na prodloužené diskotéce a už se všichni těšíme domů na horkou vanu a řízek :-)

* Match - čti "meč", anglický výraz pro zápas, utkání

Den 12, středa

Nejstarší dva oddíly dopoledne připravovaly večerní program, jelikož dnes bude tzv. "Děti baví vedoucí". Zbytek tábora pak koukal na film Avengers a hrál různé hry.

Odpolední etapová hra "Auta" byla dnes poslední etapovkou naší celotáborové hry. Jednotky měly za úkol zkonstruovat auto. Auto mělo být pevné, odolné a hlavně i konfortní. Po dokončení prací děti nasedly a odjely do arény, kde si to rozdaly papírovými koulemi.

Večerní program byl vskutku zajímavý. Soutěžily proti sobě dva týmy vedoucích v disciplínách, které nám děti vymyslely, namátkou např. odposlech morseovky, nahoď co nejvíc kusů oblečení či sněz cibuli - naše oblíbená, jak vidíte na úvodní fotce.

Den 11, úterý

Valentýn! Tedy spíše "Valentýn". Svátek jsme si zkrátka stejně jako dřívější "Vánoce" odvodili od jeho data tak, aby nám seděl do termínu tábora :-)

Po snídani se každý oddíl zabavil po svém. Nejmladší kluci si zahráli vybíjenou. Druzí nejmladší kluci s holkama koukali na film. Druzí nejstarší kluci se vydali na pár her do lesa. Nejstarší dva oddíly sdílely část programu a to hru "Tak takhle to je", kdy je postupně každý sám zavřen do chatky se zavázanýma očima a ostatní se u něj/ní střídají a beze slov vyjadřují co k němu/ní cítí.

Odpolední program vyplnila etapová hra s názvem Enigma. Jednotky odposlouchávaly morseovkové vysílání vedoucích a postupně plnily dešifrované úkoly.

No a když máme ten Valentýn, tak večer samozřejmě diskotéka a to ne ledajaká... Valentýnská! Tentokrát jsme připravili i pár soutěží a skvěle si to užili.

Den 10, pondělí

Dopoledne si tři nejstarší oddíly osvěžily film Scott Pilgrim. Druzí nejmladší kluci skončili na deskovkách a dva nejmladší oddíly praktikovaly frotáž* a koláž v lese.

Na oběd jsme si dali delikatesní koprovku <3 a po poledním klidu započal velkolepý sportovní den, mezi jehož disciplíny bylo zařazeno i zápolení proti vedoucím a to hned ve třech sportech. No den dopadl jak dopadl, takže to nebudeme rozpitvávat. Fotbal skončil 2:1 po penaltách pro děti, volejbal děti taktéž vyhrály 2:1 a nohejbal jakbysmet. Za odměnu jsme jim tedy zkrátili večerku (vtip).

Večer se dětičky dočkaly vysněné soutěže Miss RS Dřevotvárka 2018. Bohužel pro děti si tento ročník vedoucí urvali pro sebe, když vyměnili porotu za soutěžící. Pak jsme si to rozdali ve vědomostním kvízu, promenádě v pytli a nezapomenutelném karaoke. Titul nejoblíbenější vedoucí si odnesla Vanďa a soutěž Miss vyhrál Milan.

* Frotáž - Obkreslování lesních předmětů přes papír pastelkou či voskovkou

Den 9, neděle

Nejstarší oddíly dnes odmítly připravený program a to zhlédnutí filmu Kingsman 2, tudíž absolvovaly mnohem lepší aktivity jako kutálení míče do kopce pouze za pomocí hlavy nebo třeba výzvu výdrže v podobě držení zavařovačky.

Druzí a třetí nejstarší kluci konstruovali vor. Nejmladší kluci vyrazili do lesa hrát šátkovanou. Druhé nejstarší holky hrály deskové hry.

Po holanďáku s bramborovou kaší a odpoledním klidu opět následovala etapová hra "Stavění základny". Hra spočívá v tom, že děti sbírají suroviny, či chytají ostatní sběrače, a dále buďto vylepšují sami sebe nebo staví budovy v základně. Na konci se pak sečte úroveň budov a dle bodů určí pořadí.

No a po večeři jsme začali chystat táborák. Jak dopadlo první zapálení se dovíte z fotek. Po táboráku jsme ještě chvíli koukali na hvězdy (ty tady teda jsou!) a do hajan :-)

Den 8, sobota

Dnes byl návštěvní den, tudíž se žádná etapovka nekonala.

Dopolední program proběhl v táboře. Vyráběli jsme si masky na večerní karnevalovou diskotéku a kdo měl hotovo pokračoval výplňovou aktivitou, jako hraní deskovek, prolézačky či přehazovaná.

Odpoledne pak během návštěv probíhaly workshopy. Děti si mohly vyzkoušet zajímavé aktivity, jako skládání origami, lukostřelbu, šerm, navlékání korálků, hraní na kytaru a naši klasiku - deskové hry :-).

No a večer už konečně maškarní diskotéka. Malá ochutnávka v galerii.

Den 7, pátek

Nejstarší oddíly ráno zavzpomínaly na dětství. Výráběli jsme bramborová razítka a kreslili si navzájem portréty. Druhé nejstarší dívky si dali výcvik na našem cvičišti a rukodělné práce. Druzí nejstarší kluci hráli hru na agenty, následně malovali erb a hledali mušle. Nejmladší s druhými nejmladšími kluky hráli sportovní a míčové hry v lese.

Odpolední etapová hra zvaná "Města" spočívala v soupeření dětí mezi sebou a nakonec s vedoucími. Týmy měly za úkol ukrást čipy z ostatních měst a když získaly čipy všech barev, mohly zaútočit na hlavní město vedoucích.

Večerní program pak vyplnil pořad Minuta pravdy*, které se účastnily všechny oddíly.

* Minuta pravdy - program odvozený od pořadu Hodina pravdy, kde měl soutěžící týden na naučení se určitého úkonu a následně se tento úkon vyzkoušel na ostro před diváky

Den 6, čtvrtek

Dopoledne jsme dohráli včerejší etapovou hru, dnes naštěstí už bez deště. Dřevo trochu vyschlo, tak vzal každý pár klacků na večerní táborák.

Po obědě jsme založili na bůček :-) a odpolední program vyplnila další etapová hra. Tentokrát to byl bojový výcvik agentů, aby mohli nepřetržitě čelit všem nástrahám a nebezpečím, jež agentský život skrývá.

Po setmění byl konečně zažehnut táborák, když už jsme tedy na tom táboře :-). Děti si pak jako druhou večeři opekli špekáček, no a vedoucí se chopili kytar a roztočili táborákové klasiky jako Červenou řeku či Montgomery.

Den 5, středa

Nejstarší hoši a dívky dnes zvolili odpočinkové - filmové dopoledne, aby zregenerovali na odpolední etapovou hru. Druzí nejstarší kluci s třetími se sešli na brownu* na partičku lesního golfu. Nejmladší kluci postavili městečko pro lesní skřítky :-). Druhé nejstarší dívky měly dnes službu a proto také zůstaly v táboře. Vykoupaly se v řece a hrály deskové hry.

Etapová hra dnes spočívala ve "zneškodnění hackerského útoku" a to tak, že se děti po dvojicích vydají do bludiště, uprostřed si hodí kostkou a dále bloudí a plní úkoly dle svého hodu. Hru nám asi po půl hodině přerušila odstávka systsému (náhlý déšť) a tudíž jsme se všichni vrátili do tábora.

Večer se tábor rozdělil na dvě skupiny, jedna zůstala, hrála deskovky a zkoukla Užásňákovi - podnět pro rodiče jít na druhý díl do kin :-). Druhá skupina se s baterkami vydala do nejbližší vesničky Podhradí nad Dyjí okouknout ruinu hradu Frejštejn.

* Brown - lesní obdoba greenu z golfu, taktéž odvozena od barvy podloží na kterém se hraje

Den 4, úterý

Ráno přišla první pošta!

Oddíl nejstaších chlapců si dopoledne vyzkoušel několik zápasových her. Oddíl dívek zvolil poněkud něžnější náplň a to vizitkové pusy. Druzí nejstarší kluci si s těmi nejmladšími dali partičku přehazované. Druhé nejstaší holky brodily řeku a druzí nejmladší hoši podstoupili vojenský výcvik.

Po obědě a odpoledním klídečku jsme opět absolvovali etapovou hru. Cvičili jsme agenty v různých disciplínách, jež musí každý agent dozajista zvládnout. Galerie nastíní, jak to asi vypadalo.

Večer pak diskotéka, večerníček a spát :-)

Den 3, pondělí

Dopolední program nejstarších vyplnila hra na sochy a koupání v řece. Druhý a třetí nejstarší klučičí oddíl zůstal v táboře a hrál deskové hry. Druhé nejstarší dívky si zahrály taktéž pár deskových her a jako první se pustily do přebrodění řeky na druhou stranu. Nejmladší kluci vyrazili na pár her do lesa.

V poledne jsme si zajistili kvalitní noční ovzduší konzumací koňské dávky čočky.

Dnešní etapová hra byla rozdělena na dvě části. V první týmy dovedly k dokonalosti postřeh a týmovou spolupráci, ve druhé pak bylo jejich úkolem probojovat se týmem vedoucích k dílkům skládačky při tréninku pašovacích dovedností.

Večerní pobavení zajistila Praktička, obdoba televizní Partičky, ale pořádaná našimy praktikanty. Hrálo se několik populárních her, mezi nimi například Párty, ve které se kupodivu nejobtížněji uhodnutelným soutěžícím stal sněhulák Olaf z Ledového Království.

Den 2, neděle

Dnes dopoledne jsme po oddílech prozkoumávali okolí nového areálu. Kousek od tábora se plouží "říčka" Dyje. I přes relativně nízkou hladinu však v těchto parných dnech poskytuje kýžené osvěžení. Krátce po obědě každý vyplnil anketu k večernímu programu.

Odpoledne nás čekala týmová hra, cílená na utužení kolektivu v rámci soutěžního týmu. Samozřejmě ani u hry nemohla chybět voda.

Večer jsme se vrhli na soutěž "Co na to tábor" (obdoba "Co na to Češi"), kvůli které jsme pořádali obědovou anketu. Zmapovali jsme názory zhruba 100 účastníků, jak dětí, tak i stávajících či bývalých vedoucích. Soutěžil tým vedoucích proti týmu dětí. V sázce byla vskutku lukrativní výhra a to prodloužená večerka na poslední diskotéku.

Přes úporné snažení vedoucích se dětem nakonec povedlo zvítězit a dozvědeli jsme se k tomu i spoustu zajímavých názorů, namátkou například na otázku "Co jde ženám lépe než mužům?" odpovědělo 9 účastníků, že nic a 23 účastníků, že všechno :-)

Den 1, sobota

První táborový den začal přiřazením ubikací, pokračoval rozdělením agentů do špionážních divizí a byl završen večerním odreagování v podobě diskotékového šílenství.